Frusciante a Lopez založili projekt Kimono Kult a na jaře vydávají desku

John Frusciante | Zdroj: facebook.com

V hudebním světě se občas objeví projekty a kolaborace, které by nikdo nečekal, a které když se podaří, je to svátek. Jednou takovou sváteční záležitostí je kapela Kimono Kult, kterou mají na svědomí John Frusciante a Omar Rodriguez Lopez.

Už je to pěkná řádka let, co se spojením svých sil postarali o pořádnou lahůdku kytaroví bozi John Frusciante (ex Red Hot Chili Peppers) a Omar Rodriguez Lopez (The Mars Volta, ex At the Drive-In). První setkání ikonické dvojky proběhlo celkem osudově. John Frusciante se coby řadový fanoušek vypravil na koncert De Facto, jedné z Lopezových kapel, slovo dalo slovo, chlapci si zanotovali mimo jiné o lásce k filmu a začátek velkého hudebního přátelství byl na světě.

Produktem tandemu snů se staly dvě společně nahrané studiové desky, které co nevidět doplní další. Kolaborace od roku 2003, kdy odstartovala, prodělala dlouhý vývoj s tím, že nejčerstvějším upgradem je založení samostatného projektu s názvem Kimono Kult. Právě pod hlavičkou nové kapely Frusciante, Lopez a spol. vypustí na začátku března tohoto roku čtyřtrackové EP, pojmenované Hiding In The Light. První ochutnávka z desky, Todo Menos el Dolor, už koluje po internetu a  je to pecka. Připravte uši na lekci španělštiny a psychedelie, tohle bude záležitost pro fajnšmekry.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.