Gabry Ponte posouvá DJing na olympijskou disciplínu

Gabry Ponte | Zdroj: facebook.com

Pro mnohé laiky je DJing pouhé mačkaní čudlíků. Je v tom však něco mnohem více – to, jak daleko se dají hranice tohoto umění posunout, dokazuje italský DJ a producent Gabry Ponte.

Na serveru YouTube koluje video, na kterém italský DJ předvádí neuvěřitelné kousky. Za pouhé dvě minuty a třicet sekund mixuje třicet písniček. Video je perfektně zpracované jak po technické, tak po hudební stránce. Hraní se dostává na vyšší level ve chvíli, kdy DJ používá jen jednu ruku, míchá skladby se zavázanýma očima, anebo se obklopuje hlučným publikem.

Olympiáda v DJingu by jistě byla velmi zajímavá. Ono ale spojení Gabry Ponteho se sportem není nic nového. Roku 2006 vyhrála Itálie světový šampionát ve fotbale v Německu a vítěznou hymnu měl na svědomí právě on. Kdo ví, zda při triumfech Italů nebudou znít jeho songy?


Napište komentář

Jaroslav Štěrba
O Jaroslav Štěrba 49 Článků
Jsem člověk, který má rád hudbu z jakékoliv stránky. Ale moje srdce táhne k elektronické hudbě, a to především k house. Prozatím jsem studentem České zemědělské univerzity. Nyní studuji inženýrský obor - Udržitelný rozvoj biosféry. Mezi mé koníčky patří Djing, hudba, tanec, kamarádi, volejbal, plavání.