Gorillaz a Dua Lipa – festival Sziget přidává další headlinery

Due Lipa | Zdroj: y101fm.com

Popová princezna Dua Lipa a vizuální rockové legendy Gorillaz jsou dalšími headlinery festivalu Sziget.

Letošní ročník slibuje originální světový program s hvězdami jako Kendrick Lamar, Arctic Monkeys, Kygo a Mumford & Sons. V seznamu Szigetu 2018 nejenže přibyla konkrétní data koncertů, ale navíc i dvaadvacet jmen. Kromě headlinerů jsou to také například Shawn Mendes, JP Cooper nebo také Nick Murphy, kterého většina fanoušků zná pod jeho dřívějším uměleckým jménem Chet Faker.

Dvacátý šestý ročník festivalu Sziget přiveze do Budapešti legendární kapelu Gorillaz a mladou hvězdu, krásnou popovou divu Dua Lipu. Ta je pravděpodobně největší ženskou hudební ikonou tohoto roku. Singl New Rules z jejího debutového alba zhlédlo na YouTube přes miliardu lidí. Dua Lipa se tak stala nejmladší zpěvačkou v historii YouTube, která pokořila tuto hranici a zařadila se do stovky nejsledovanějších hudebních videií na tomto kanálu. V pouhých 22 letech si zajistila pozornost celého světa, je držitelkou pěti nominací na cenu Brit Awards a mimo jiné vystupovala i na předávání cen Grammy.

Druhým hvězdným jménem je legendární hudebně-umělecký projekt s názvem Gorillaz, který tvoří Damon Albarn a Jamie Hewlett. Anglická virtuální kapela si získala nevídanou pozornost a globální věhlas. Po čtyřleté pauze vydala v roce 2017 nové album Humanz. Gorillaz se na Sziget vrací znovu po osmi letech.


Napište komentář

Petra Charvátová
O Petra Charvátová 72 Článků
Už od mala miluji muziku. Momentálně, a myslím, že už definitivně, jsem se našla v indie stylu - indie-rock, electro-indie, sad-core, desert rock apod. Hraji na bicí, kterým předcházelo spoustu jiných nástrojů. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Lake Malawi, The Kooks, The 1975,Glass Peaks, Banfi, Youth Club, LP, London Grammar,Arctic Monkeys, Linkin Park a spousty dalších.