Grape hlásí silné české zastoupení

Midi Lidi | Zdroj: midilidi.com

Tata Bojs, Midi Lidi, Vypsaná Fixa a další tři české kapely zamíří v srpnu do Piešťian na slovenský indie festival Grape. U toho nesmíš chybět!

Druhý srpnový víkend bude již po deváté patřit fanouškům indie a alternativní hudby. Ať už Slováci, Češi, či jiní bratři, všichni se poženou na Letiště Piešťany, kde organizátoři festivalu Grape rozjedou svá letní hudební kouzla. Mezi dříve oznámenými zahraničními umělci jsou například alt-JOh WonderChet Faker a další.

Čtěte také: Na slovenský festival Grape přijedou alt-J, Kodaline, nebo Wilkinson

Krom soutěže mladých tuzemských interpretů bylo přednedávnem odhalena i slušná účast českých kapel. Evergreeni Tata Bojs se na letišti představí už potřetí, stejně tak i electro undergroundové uskupení Midi Lidi. Premiéru si ale střihnou festivaloví oblíbenci Skyline a Vypsaná Fixa.  Možná nejméně známým jménem jsou kapely Cold Cold Nights, čtyřčlenná banda holdující post rockovo a indie folku, která si s loňskou první deskou vysloužila nominaci na Anděla za alternativu a teď ji bere i na evropské turné, a FVTVRE, stále celkem čerstvý projekt Kay Buriánka, bývalého frontmana dnes již neexistující kapely Sunshine.

10. a 11. srpen patří Grapeu! Kdo má zájem vyrazit na Letiště Piešťany, ještě sežene lístky za 59 € na oficiálních stránkách festivalu, pro Pražáky případně v Café v Lese nebo Radost Shopu a pro Brňáky v Indies.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 227 Článků
Psát o hudbě je pro mě skvělou příležitostí, jak se zase z jiné strany přiblížit tomu, co je mým celým životem. Těžko si představím cestu autobusem bez sluchátek, týden bez zpívání a největší radost mi udělá, když mě někdo pochválí, že se v hudbě vyznám.