Green Day v Back In The USA převrací realitu

Green Day | Zdroj: facebook.com/GreenDay

Novou studiovku Green Day vydali teprve před více než rokem. V pátek se vrátili na scénu s novým materiálem. Tím byla tentokrát výběrovka jejich největších hitů, s ní vydali i zbrusu nový song a k němu rovnou i videoklip.

Teprve v pátek, 17. listopadu, tito kalifornští punk rockeři Green Day vydali svou druhou výběrovku best of hitů. Tu pojmenovali velmi sebejistě Greatest Hits: God’s Favorite Band a vybrali na ni celkem dvaadvacet kousků, které tvoří dokonalý průřez jejich kariérou. Písně jdou po sobě tak, jak postupně vznikaly, a tak je nádherně vidět, jak se rok od roku posunovali, sbírali hudební sebevědomí a tvořili si svůj vlastní osobitý styl, který je nyní charakterizuje.

Poslední nahrávkou z celého alba je úplně nová píseň Back In The USA. Ta hází kritické oko na novou Ameriku po zvolení Donalda Trumpa. Green Day se od počátku věku nebojí kritizovat. Ve videoklipu hlavní postava, Billie Joe Armstrong, kupuje od domovní prodejkyně zázračné brýle, které převrací realitu a nakonec je kapela využije pro své vystoupení.


Napište komentář

Karolína Volšická
O Karolína Volšická 181 Článků
Hudba je pro mě něco, co vlastně nedokážu popsat slovy. Něco, co je pro mě smysl života a bez čeho bych nedokázala žít. Mezi moje největší srdcovky řadím Green Day a Depeche Mode. Když zrovna nepíšu o hudbě, tak čtu nějakou knihu, vařím/peču, maluju/kreslím nebo bloguju a píšu o něčem jiném. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší. Mimo to jsem taky majitelka webovek GreenDayBand.cz