Green Day zveřejnili nový emotivní klip

Green Day | Zdroj:rollingstone.com

Green Day zveřejnili již druhý videoklip z nového alba Revolution Radio, se kterým právě dobývají světové hitparády. Nový klip je k songu Still Breathing a stejně jako samotný song je plný emocí a naděje.

Je tomu už měsíc, co vyšla nová deska Revolution Radio amerických superpunkerů Green Day, a kapela tedy vypustila do světa nový singl. Tím se stala skladba Still Breathing, která je mnohými považována za jednu z nejlepších písní na celém albu.

Samotný videoklip, který režíroval P. R. Brown, se stejně jako původní song zabývá tématem překonávání těžkých životních období a zůstání naživu, jak ostatně dokazuje text Jsem stále naživu“.

Velice dojemný děj videa se točí hned kolem několika osob. Osamělého malého kluka, vojáka co se vrací domů, gamblera, osamělé matky, dívky, která chce spáchat sebevraždu a samotného zpěváka Billie Joe Armstronga, jenž symbolizuje chlapce, co byl vychován bez otce.

Konec videa však přináší happy end a dává tak jasný signál všem, kteří si podobnými těžkými situacemi procházejí, aby se nevzdávali a bojovali dál.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...