Hlas Dolores O’Riordan utichl, zpěvačka The Cranberries náhle zemřela

Dolores O'Riordan
Dolores O'Riordan | Zdroj: RTE

Zpěvačka irské rockové kapely The Cranberries, Dolores O’Riordan, náhle zemřela ve svých 46 letech. Příčina její smrti je zatím neznámá.

Proslavili se po celém světě a nedílnou součástí jejich unikátního stylu byl vokál Dolores O’Riordan. Irští The Cranberries dnes přišli o svou frontwoman, s níž od začátku devadesátých let až dosud vydali šest studiových alb a mohli se chlubit desítkami milionů prodaných desek.

Skupina původně z irského Limericku si za dobu své existence vybudovala obrovskou fanouškovskou základnu a vypustila do éteru řadu hitů, včetně zřejmě neslavnější Zombie. Alternative-rocková čtveřice se po šestileté pauze dala v roce 2009 znovu dohromady a několikrát navštívila i Česko. Mimo úspěchy s The Cranberries nahrála O’Riordan i dvě sólová alba.

Příčina smrti zpěvačky zatím odhalena nebyla, stejně tak zatím není jasné, jak a jestli vůbec bude kapela pokračovat.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 278 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.