Hlas generace Z Declan McKenna přijede poprvé do Prahy

Declan McKenna | Zdroj: facebook.com/DeclanMckennaMusic

Žádného fanouška indie-rocku pravděpodobně neminul singl s názvem Brazil, s nímž Declan McKenna vyhrál v patnácti letech talentovou soutěž festivalu Glastonbury. Britský mladík, který se nebojí otevřít jakákoliv témata, ať už se jedná o politiku nebo problémy týkající se transgenderové komunity, přijede 3. května 2021 poprvé do Česka a tuzemským posluchačům se představí v pražském klubu Roxy.

Dnes již jedenadvacetiletý hudebník zrovna pracuje na nové desce Zeros, která by měla vyjít 21. srpna 2020, a tak se tuzemští fanoušci mohou těšit jak na nové skladby, tak na oblíbené hity. Dle doposud zveřejněných informací týkajících se nového alba se tentokrát umělec drží dále od konkrétních politických výroků a naopak chce posluchačům ukázat svoji hravější a barevnější část osobnosti. Přesto však, jako je tomu u Declan McKenna zvykem, otevírá jiná důležitá témata a tím jsou globální změny, jež se valí na dospívající generaci.

Čtěte také: Inspirace u Charlese Mansona, urážky i domácí násilí. Taková byla cesta Kasabian

Radostné skladby, které se však dotýkají korupčních skandálů, kritizují xenofobně zabarvené výroky médií a mnoho dalšího, si fanoušci mohou přijít poslechnout 3. května 2021 do pražského klubu Roxy. Předprodej vstupenek na indie-rockový nářez britského muzikanta Declan McKenna začne v pátek 17. července 2020 na webu Fource.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.