Honza Vyčítal vydal dvojalbum s názvem Píseň tuláka

Honza Vyčítal | Foto: youtube.com

Frontman legendárních Greenhornů, výtvarník, ale hlavně skvělý textař, jenž obohatil tuzemskou country o nejednu vynikající píseň s překvapivou pointou, Honza Vyčítal, vydal koncem týdne dvojalbum s názvem Píseň Tuláka.

Na deskách lze najít to podstatné z řadových alb od roku 1991. Vyčítala zde doprovází Greenhorni a studiové kapely, v jedné písni mu dělá společnost Druhá tráva.

Píseň tuláka obsahuje například nové nahrávky starších hitů z dob Zelenáčů (Casey Jones, Mimozemšťan, Cadillac). Australskou tématiku na albu zastupují třeba Redback pod prkýnkem hajzlíku či Vracecí kocour.

Nechybí však ani swing a blues (Glenn Miller story, Sentimental Journey) nebo zajímavý duet s Jiřím Suchým, dále coververze What a Wonderful World, kterou Honza Vyčítal otextoval pod názvem Pojď se mnou na pár dní nádherně žít. Na dvou plackách lze najít celkem dvaačtyřicet skladeb, které potěší nejen tuláky a trampy.


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...