Hozier, autor hitu Take Me to Church, poprvé přijede do Prahy

Hozier | Foto: Edward Cooke

Irský zpěvák s nezapomenutelným hlubokým hlasem vydává 1. března nové album a rozhodl se, že je na čase, aby svou hudbu předvedl i Česku. 

Pro Hoziera vše začalo na podzim roku 2013, kdy zveřejnil skladbu Take Me To Church. Potemnělá píseň míchající blues, gospel, rock i pop zněla ze všech rádií a zavařila mnoho hvězdám na vrcholech žebříčků. Byl to emocionální protest proti katolické církvi v Irsku, který posléze doprovodil provokativní černobílý klip odsuzující homofobní násilí v Rusku.

Čtěte také: Kodaline: Vyhodit někoho z kapely je jako rozchod krát sto

Ihned po zveřejnění se ujal po celém světě a přinesl zpěvákovi nejen smlouvu s labelem, ale i nominaci na Grammy. První, eponymní album vydal v následujícím roce a obsahovalo další dobře přijaté hity jako Someone New nebo Work Song. Vysloužilo si také šestinásobné platinové ocenění a na mnoha místech po světě se dostalo do top 10 prodejních žebříčků. Závěrečná skladba alba Cherry Wine byla vydána jako charitativní singl upozorňující na problematiku domácího násilí.

Uvědomělost umělce dokládá i loňský singl nazvaný Nina Cried Power, který uctívá protestní písně hnutí za lidská práva. Track, jenž vznikl ve spolupráci se zpěvačkou Mavis Staples, se dostal i na seznam oblíbených skladeb loňského roku Baracka Obamy. Na nové desce Wasteland, Baby!, která už klepe na dveře, se objeví čtrnáct písní včetně tohoto singlu a dalšího nazvaného Movement, v jehož videoklipu tančí světoznámý ukrajinský tanečník Sergej Polunin.

Hozier přiveze nové album Wasteland, Baby! 27. srpna 2019 do Fora Karlín. Vstupenky budou k sehnání za 890 Kč od 22. února, 10 hodin. Ti, kteří si předobjednají nové album, budou moci nakupovat vstupenky již o dva dny dříve.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 318 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.