Hrdinové britského indie-rocku Razorlight poprvé zaválí v České republice

Razorlight | Zdroj: Colours Selection

Přední indie kytarovka první dekády našeho století si to poprvé štráduje do Prahy. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost, jinak by se vám mohlo stát, že se kluci znovu na deset let stáhnou!

Razorlight se dali dohromady ve východním Londýně v roce 2002 okolo zpěváka a kytaristy Johnnyho Borrella. Za svou existenci prodali již přes čtyři milióny alb, hráli ve vyprodaných arenách i jako headlineři světových festivalů. Debutové album Up All Night z roku 2004, které věrně vyprávělo o tehdejších energických večírcích ve squatech a původních londýnských klubech, se vyšplhalo až na bronzovou pozici britské albové hitparády. Píseň Somewhere Else se dokonce stala stříbrnou na žebříčku singlů.

Od bouřlivého a nadupaného rozjezdu vyšla ještě druhá eponymní deska v červenci 2006, v roce 2008 pak přišla ještě Slipway Fires a o dva roky později se začalo pracovat na albu čtvrtém, ale z důvodu pochyb o jeho kvalitě se nikdy nedočkalo vydání.

Čtěte také: Indie kytarovka The Wombats a co o nich možná nevíte

Na začátku loňského roku se Razorlight probudili ze spánku a výsledkem je čtvrtá deska Olympus Sleeping, o které sám Johnny říká: “Tuhle desku jsem složil s čistým potěšením. Je to moje vyznání určitému druhu muziky – muziky, která inspirovala tolik lidí ke vzniku a následování kapel.

Na jedinečné vystoupení se můžete těšit 7. února 2019 v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky jsou k dostání v sítích GoOut a Ticketportal a více informací na stránkách colours.cz.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 300 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.