Jak si The Beatles před 45 lety užili poslední fotografování

The Beatles | www.facebook.com

Je to už nějaká doba, co The Beatles uskutečnili své poslední fotografické session, zachycující konec existence této skupiny. Možná ve snaze oddychnout si od sporů si focení užili v plné parádě.

John Lennon se několik dní před fotografováním nastěhoval do nově nabytého Tittenhurst Parku, který koupil již na začátku května. Dva dny po posledním společném nahrávání, 22. srpna 1969, se zde sešli kompletní Beatles, Yoko Ono, Linda McCartneyová, asistent Beatles Mal Evans, mluvčí skupiny Derek Taylor, novinář Monte Fresco z Daily Mail a Ethan Russell, jenž pořídil i fotky pro výběrové LP Hey Jude. Krátkometrážního natáčení na 16mm film se ujala Linda, která 6 dní po session porodila dceru Mary.

John a George si při této příležitosti nasadili klobouky se širokou krempou. Johnův patřil Malu Evansovi a teprve před rokem byl prodán do dražby. Paul také kreativně přispěl, přivedl si svého ovčáka Marthu. Focení začalo mezi sloupy hlavní budovy, poté se prošli kolem sochy Diany a přesunuli se na kriketové hřiště, dávno zarostlé vysokou trávou. Zde se natáčelo i na kameru. John a Yoko následně vyvedli pár oslů z nedalekých stájí. Pořídily se i záběry uvnitř budovy. Zajímavé je, že filmové sekvence ležely léta u George a že Ringo v roce 1973 pozemek Tittenhurstu od Johna odkoupil. Později Ringo v knize The Beatles Anthology uvedl, že toto focení nevnímal jako poslední…


Napište komentář