James Bay dokončuje desku a vyráží na turné

James Bay | Zdroj: Facebook.com

Turné po Velké Británii beznadějně vyprodal, sbírá jednu nominaci za druhou a o jejich proměně ve zlato už teď není pochyb. Anglie má zkrátka další slibný objev.

Výše zmíněné úspěchy má na triku třiadvacetiletý rodák z Londýna James Bay. Své první EPčko s názvem Hold Back The River vydal teprve v minulém roce, ale i přesto mu na sociálních sítích i na YouTube denně přilétá hned několik desítek nových fanoušků. Ještě aby ne, když se v Anglii vyhouplo na nejvyšší příčku tamějších iTunes. Titulní píseň kolovala skrze taková rádia jako například BBC Radio 1.

Jeho hra na kytaru, se kterou začal v jedenácti letech, je neuvěřitelná. Navíc k tomu je Bay i nesmírně talentovaný skladatel a kritici nešetří chválou na jeho soulový hlas. „Snažím se věci podávat lidsky a emocionálně,“ říká o své hudbě. Rok 2015 pro něj bude velice pestrý. V lednu a únoru ho čeká turné po Evropě a Austrálii, a samozřejmě pracuje i na svém debutovém albu. Toho se fanoušci dočkají již v březnu.

Doufejme, že jeho hvězdu nečeká rychlý vzestup a rychlý pád, jako tomu u většiny velkých objevů bývá. Jen čas ukáže, zda zaujme natolik, abychom měli šanci si Baye poslechnout i v českých rádiích.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.