James Blunt oznámil příchod alba The Afterlove

James Blunt | Zdroj: Warner Music

Zpěvák James Blunt si pro své příznivce po čtyřleté odmlce připravil nové album. Deska se bude jmenovat The Afterlove a vyjde 24. března.

James Blunt se proslavil v roce 2004, kdy vydal debut Back To Bedlam. Album s hitem You’re Beautiful je v Anglii komerčně nejúspěšnější deskou nultých let a šestnáctým nejprodávanějším titulem v britské historii. Celosvětově si nahrávku koupilo 11 milionů posluchačů. Někdejší důstojník britské armády, jenž v devadesátých letech sloužil v mírových sborech v Kosovu, za album získal hned několik cen včetně dvou Brit Awards a byl pětkrát nominován na Grammy.

Po méně úspěšných albech All The Lost Souls a Some Kind Of Trouble zrestartoval hudební kariéru albem Moon Landing vydaném v roce 2013. Zpěvákovi tak slušně prospěl návrat k prostému písničkářství a méně vyumělkovaným písním. S Moon Landing strávil Blunt 33 týdnů v britské Top 40 s nejvyšším umístěním na čísle 2. Vrcholy hitparád opanoval v Rakousku a Švýcarsku. Singly Postcards, Heart To Heart a především Bonfire Heart si skvěle vedly i u nás a na Slovensku.

Novinku The Afterlove chystal s týmem zkušených spolupracovníků. Můžeme se tedy těšit mimo jiné i na featuring Eda Sheerana nebo Ryana Teddera ze skupiny OneRepublic.


Napište komentář

Petra Besedová
O Petra Besedová 30 Článků
Bydlím u Nového Jičína v Moravskoslezském kraji, je mi 18 let a právě studuji 4. ročník pedagogického oboru. V budoucnu bych se ale moc chtěla věnovat psaní, a to především v kulturní oblasti. K hudbě mám moc blízko. Zpívám ve sboru, akorát s tím hudebním nástrojem mi to nikdy nešlo. :D Můj vkus bych nazvala "náladovým", poslouchám vše, co mě zaujme od Beatles přes Rolling Stones, Nirvánu, až po třeba The Pretty Reckless, Skillet, Jelena, Slzu, Taylor Swift, Selenu Gomez... A mohla bych pokračovat dál. :) Kromě hudby mám moc ráda běh, pečení, čtení a také toulky po kavárnách. :)