Již za týden bude pražský klub Cross hostit hudební festival proti rasismu Riot Over River

Rabies | Zdroj: rabies.cz

V druhé půlce září se v Praze odehraje pátý ročník antifašistického festivalu Riot Over River. Kromě hudebních představitelů čítajících přes třicet interpretů se návštěvníci dočkají také přednášek nebo poezie.

Riot Over River – společně proti rasismu 5 nabídne především kapely české hardcore punkové scény v čele s punk rockovými Rabies. Ze zahraničí přijede například Infekcja, Eye for an eye, Six-Score nebo Deluminator. Z tuzemských kapel dále pak Empty Hall of Fame, Kronstadt, Nicota, Stolen Lives a mnoho dalších. Rozhodně však nepůjde jen o hudbu. Festival probíhá ve spolupráci s dalšími organizacemi, především Food Not Bombs, která souběžně pořádá festival veganského jídla a obě akce jsou tedy propojené.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Oliver Sykes z Bring Me The Horizon a jeho nejvýraznější kolaborace napříč hudební scénou

Dále se dočkáme umění v podobě slamu či poezie a přednášek na téma veganství, klimatu atd. Na akci pak najdete i stánky různých organizací jako Sea Shepherd nebo Anarchistická federace. Celý festival je ale předně zaměřen, jak je z názvu jasné, proti rasismu. Zejména v současné politické situaci, kdy je rasismus i fašismus na vzestupu, není divu, že se žánry jako punk, hardcore nebo reggae chtějí vymezit proti nenávisti.

Festival Riot Over River, který pořádá Mad Duck booking, se odehraje 19. září 2020 v pražském klubu Cross. V současné situaci se musel harmonogram upravit kvůli nejnovějším nařízením vlády, takže program bude končit těsně před půlnocí.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 226 Článků
Jsem student literární tvorby v Praze a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, blink-182, Brand New, Yung Leana nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz