Kapela prazdniny přichází s karanténní zpovědí v indie popové melodii

prazdniny | Zdroj: archiv kapely

Pocity odloučení, izolace i radost z objevování neznámého, to vše se zrcadlí v prvním singlu nové kapely prazdniny. Tři kamarádi brněnského Králova pole, zde začali přetvářet karanténní depresi na indie popové výpovědi o vlastních všedních životech. První z nich je singl 3am.

I když dvě třetiny kapely pochází původem z klubové kytarové scény, výsledný zvuk prazdnin překvapí. Místo kytar a živých bicích tady dostávají daleko větší prostor drum machiny nebo syntezátory. „Celý singl jsme nahráli v pokoji našeho brněnského bytu. Koncept byl, abychom do našich písniček a zvuku co nejvěrněji promítli v jakém prostředí a době prazdniny vznikají,“ říká kapela.

Čtěte také: Jaké poselství skrývá singl “Choker” dua Twenty One Pilots?

„ Skladba 3am vznikla už během jarní karantény minulý rok, kdy pro nás celá ta situace byla úplně nová a nikdo jsme pořádně nevěděli, jak se s ní vyrovnat,“ vysvětluje kapela prazdniny, jejíž název značí karanténní období, tedy „prázdné dny“.

Kapela má v plánu do léta vydat celé EP a taky začít koncertovat.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.