Kensington na turné s novým albem neminou Prahu

Kensington - Colours of Ostrava 2018 | Foto: Petr Gavel, MonsterMusic

Nizozemští Kensington odehráli v Česku již slušnou řádku koncertů a mají zde početnou fanouškovskou základnu. Už za pár dní vydají nové album Time, které v březnu příštího roku představí naživo i v Praze.

V hudebním průmyslu kapela působí již od roku 2005, avšak první větší úspěch zaznamenala až po vydání alba Borders, které produkoval James Kenosha. Následovaly další tři úspěšné desky a právě na tu poslední, Control, se Kensington pokusí navázat s připravovaným albem Time, které vzniklo v kanadském Vancouveru.

Rozhovor: Kensington (2018): Snad to s vámi vydržíme až do sedmdesáti

Frontman Eloi Youssef o nové desce prozradil, že reflektuje dosavadní dráhu formace: „Uvědomování si vlastní pozice se stalo tématem většiny textů na desce.“ a kytarista Casper Starreveld ho doplnil: „Na tuhle desku jsme opravdu hrdí. Představuje pro nás velký zlom v našich životech.“ Time vyjde 15. listopadu a kapela na ní jako obvykle spolupracovala s velkými jmény v hudebním světě.

Čtěte také: Kensington vydají novou desku v listopadu. Nyní na ni lákají druhým singlem “What Lies Ahead”

V rámci alba Time vyráží tato nizozemská senzace na evropské turné, na kterém nevynechá ani Prahu. „V Česku jsme měli vždy ty nejlepší koncerty… Co si pamatujeme, tak energie od lidí byly vždy super hned od začátku koncertu, doma v Holandsku fanoušci mnohdy čekají hlavně na hity.“ uvedli Kensington v jednom ze svých rozhovorů. Pořádný indie-rockový večírek vypukne 26. března v pražském klubu Roxy a vstupenky jsou k dostání na webu Fource či v prodejních sítích GoOut a Ticketmaster.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.