Kings of Leon představují nový osmimilimetrový videoklip

Kings of Leon | Foto: Dan Winters

Čtveřice muzikantů, stará osmimilimetrová kamera, asi půl tuctu batolat, spousta střihu, rodný Nashville a optimistická skladba – i takto vypadá nový videoklip Kings of Leon k singlu Temple. 

Američtí rockeři Kings of Leon vydali na podzim minulého roku po tříleté studiové pauze svou šestou dlouhohrající desku, kterou pojmenovali Mechanical Bull. Poslední video, jež jsme z této zdařilé nahrávky mohli vidět, bylo k baladě Beautiful War. Propracovaný minisnímek z vězeňského prostředí s Garrettem Hedlundem v hlavní roli, jenž se objevil kupříkladu také v novém filmu V nitru Llewyna Davise bratrů Coenových, nesklidil takový ohlas, jaký by si King of Leon přáli. Nyní přichází s další novinkou – Temple.

To, co dnes běžně vídáme (především) na sociálních sítích, všemožně upravená videa a fotografie do podoby neostrých a rozmazaných uměleckých děl, se Kings of Leon v novém klipu podařilo docílit celkem jednoduše, a to s použitím Super8, old school osmimilimetrové kamery. Prostřihy ze studia, kde kapela vystupuje před velkým neonovým nápisem Mechanical Bull, který zdobí i přebal desky, střídají záběry jejich manželek a dětí spolu s dalšími lidmi či různé výjevy z okolí Nashvillu. Na výsledek se ale podívejte sami!


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).