Krásný soulový hlas Jacoba Bankse se vrací do Čech

Jacob Banks | Foto: Grace Rivera

Colours Selection do Česka přiveze další ozdobu loňského festivalu v Ostravě. Tentokrát jím bude nová hvězda britského soulu a R&B Jacob Banks.

Už od prvních tónů ve zpěvu mladého Brita Jacoba Bankse uslyšíte tu drsnou vášeň tak typickou pro old-schoolový soul. Banks se však nesnaží napodobit to staré, právě naopak. Bere si z něj to nejlepší a doplňuje si to po svém – kytarou, klavírem, elektronikou a tribálními rytmy rodné Nigérie.

„V současné digitální době se snažím využít zvuky, které nejsou synonymem pro soul. Nechci být Marvin Gaye nebo Al Green. Snažím se být Jacob Banks a Jacob Banks má rád Al Greena stejně jako třeba Franka Oceana nebo Kanye Westa,” tvrdí Banks, jehož emocionální texty jsou plné metafor blízkých moderní poezii. „Miluji psaní básní. Poslouchám hodně básníky, jak mluví. A poté prostě říkám pravdu. Myslím, že mým úkolem je pomoci lidem strávit den o něco snadněji. Jestliže řeknu svoji pravdu, pak se více lidé k ní může vztáhnout.”

Čtěte také: Po Colours of Ostrava zamíří Jessie J i do Prahy. Vystoupí ve Foru Karlín

Do Británie se s rodiči přistěhoval ve třinácti letech a na kytaru se naučil hrát sám podle YouTube. Přátele mu poradili, ať začne skládat písně a jeho první EP The Monologue mu ihned zajistilo pozornost – také mimo jiné v BBC Radio 1 Live Lounge. Stačilo vydat dvě další EP The Paradox The Boy Who Cried a najednou sbíral oslavné recenze, předskakoval Emeli Sandé, vyprodával sály v Evropě a projel na turné Severní Ameriku. Loni v listopadu vydal desku Village a chystá se ji předvést světu.

Koncert proběhne 12. června 2019 v pražském klubu Roxy a vstupenky jsou v ceně 690 Kč k prodeji v sítích GoOut a Ticketportal. Více informací se můžete dozvědět na oficiálních stránkách festivalu Colours of Ostrava.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 261 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.