Kytarová melancholie Turnover navštíví v únoru Prahu

Turnover | Zdroj: everythingisnoise.net

Turnover se zejména s deskou Peripheral Vision stali v zámoří populární záležitostí posledních let, a to hlavně díky snové atmosféře muziky. Právě ta v únoru příštího roku prolne pražské Café V lese, kde se dočkáme i nového alba Altogether.

Americká skupina se dala dohromady na konci minulé dekády a zařadila se mezi plno dalších vznikajících pop punkových formací. V průběhu let si ale vytvořila osobitý zvuk a se svou tvorbou se nebála začít experimentovat. Nyní je proto mnohem více spojována s alternativní rockovou scénou a dream popovým soundem.

Rozhovor: PUP: Hudbu bereme vážně, ale nechceme být upjatí. Depresivní texty vybalancujeme humorem a energií 

Důkazem vzrůstající popularity byl úspěch druhé desky Peripheral Vision z roku 2015. Letos se ale Turnover vrátili s již čtvrtým studiovým albem Altogether a i na něm pokračují v trendu tvoření muziky pro každou náladu. „Na tomhle albu jsme si víc než kdy dřív užívali krásu psaní populární hudby,“ komentuje jej zpěvák Getz.

Do Prahy přijedou Turnover s aktuální deskou 28. února 2020 a svůj koncert odehrají v Café V lese. Lístky jsou k zakoupení v siti GoOut.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 225 Článků
Jsem student literární tvorby v Praze a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, blink-182, Brand New, Yung Leana nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz