Kytarovka Mannequin Pussy zamíří na podzim do Prahy

Mannequin Pussy | Zdroj: consequenceofsound.net

O punk rockových Mannequin Pussy u nás sice zatím nebylo moc slyšet, přesto mají na kontě již tři studiovky a na aktuální Patience se snáší chvála kritiků ze všech stran. V klubu Underdogs ji představí na začátku listopadu.

Čtveřice z Filadelfie vznikla v roce 2010 a nyní si buduje stále větší jméno na scéně. S tím jí pomáhá zejména poslední deska. Kromě textů o toxických vztazích či sebepohrdání se totiž řadovka pyšní pořádnou porcí melodického a kytarového punk rocku. Místy si ale pohrává i s popovějším zvukem, což je pro Mannequin Pussy novinka. Zpěvačka a kytaristka Marisa Dabice prozradila, že za nalezením rovnováhy punku a popu na Patience stojí hlavně producent alba Will Yip. Ten mimo jiné produkoval například kapelu Turnstile, která se objevila na letošním festivalu Rock for People.

Čtěte také: Překvapení i zklamaní na Rock for People 2019: Co se podařilo na výbornou a co nevyšlo podle představ?

Nejnovější skladby od Mannequin Pussy rozezní pražský klub Underdogs 5. listopadu 2019. Vstupenky jsou k dispozici v síti GoOut.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 202 Článků
Jsem student kreativního psaní v Praze a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Blink-182, Brand New, Yung Leana nebo The 1975. Vedu mimo jiné i blog o méně znamých kapelách justlisten.cz