Lana Del Rey na jaře vyráží na evropské tour k nové desce. Českou republiku bohužel mine

Lana Del Rey, Aerodrome Festival 2018 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Americkou zpěvačku a skladatelku Lanu Del Rey pravděpodobně zná většina z vás. Proslavila se v roce 2011 singlem Video Games, kterým si ihned získala neuvěřitelné množství fanoušků. V loňském roce byla jedním z headlinerů Aerodrome festivalu v Panenském Týnci a na jaře roku 2020 vyráží na evropské turné s názvem The Norman Fucking Rockwell! Tour, na kterém představí novou desku.

Lana Del Rey rozhodně není typ umělce, který by tzv. usnul na vavřínech. Její doposud poslední album Lust fot Life, které bylo ovlivněno trapovými beaty a prvky hip-hopu, vydala v roce 2017 a spolupracovala na něm s velkými jmény, jako je například rapper Weeknd nebo ASAP Rocky.

Čtěte také: VIDEO: Lana Del Rey drží slib a vydává druhý singl v jednom týdnu

V září roku 2018 Lana Del Rey oznámila, že chystá šesté studiové album s názvem Norman Fucking Rockwell a postupně odhalovala i některé skladby. Fanoušci tedy již nyní znají singly Mariners Apartment Complex, Venice Bitch, hope is a dangerous thing for a woman like me to have – but i have it a Doin’ Time. Zbytek je však velkou neznámou a z poslechu čtyř zveřejněných songů je jasné, že je na co se těšit.

Album jako takové vychází již 30. srpna 2019 a bude obsahovat 14 skladeb, tentokrát však bez dalších výrazných spoluprací.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Kolaborace, upřímnost nebo kritika hudebního průmyslu aneb Proč nyní Charli XCX a Tove Lo dominují na popové scéně

Na jaře roku 2020 Lana Del Rey vyráží na evropskou část tour, Českou republiku však bohužel mine. Dobrou zprávou pro její fanoušky ale je, že jeden z koncertů odehraje v sousedním Berlíně a na internetu se již roztrhl pytel s nabídkami nejrůznějších zájezdů právě na její show, která vypukne 2. března v Mercedes-Benz Aréně.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.