Lenka Dusilová a projekt MONUMENT/UM oživí zchátralé památky

Lenka Dusilová - Fléda, 2018 | Foto: Viktória Váhovská, MonsterMusic

Talentovaná zpěvačka Lenka Dusilová, která se proslavila nejen spoluprací s kapelami Lucie a Čechomor, ale hlavně svým hudebním nadáním a experimenty, se v létě vrátí na pódium, aby podpořila zchátralé památky v severních a západních Sudetech. Společně s umělcem VJ Aeldrynem představí audiovizuální projekt s názvem MONUMENT/UM.

Projekt spojující MONUMENT, MOMENT a UM nám nabídne nejen hudební vystoupení zpěvačky Lenky Dusilové, ale také organické videokoláže a světelné hrátky VJ Aeldryna. Nebude chybět ani krátká přednáška a dokument o konkrétní památce, které nám umožní vidět to, co je okem neviditelné a vyprávět nám tak její životní příběh.

Fotoreport: Lenka Dusilová a Baromantika, 28.2.2018, Fléda, Brno

„Monument/um přesahuje naši vlastní tvorbu, poutá nás k jednotlivým místům jejich příběhem a energií. Kromě samotné audiovizuální performance, která bude pokaždé jedinečná, tak navíc na moment splyneme s duchem památky a necháme ji, aby skrze nás promluvila,“ říká Aeldryn a dodává: „Prostory jsou velmi rozmanité, od sakrálních po technické, každý z nich tak osloví diváka jiným hlasem.“

Vstupenky na všechna představení lze zakoupit na sítích Ticketportal a Ticketstream a výtěžek z nich poputuje na záchranu těchto památek:

27. července – Kostel Navštívení Panny Marie, Horní Vítkov – Chrastava
03. srpna – Horní hrad – Hauenštejn, Ostrov nad Ohří
17. srpna – Jablečné lázně, Jablonec nad Nisou
24. srpna – Fabrika Temný Důl, Horní Maršov


Napište komentář