Leoniden se po vyprodaném Café V lese a energické show na Rock for People vrátí do Česka

Leoniden - Rock for People, 2019 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Německá parta Leoniden se poprvé představila tuzemskému publiku v květnu tohoto roku a hned si u nás stihla vybudovat poměrně velkou fanouškovskou základnu. Při svém setu na Rock for People pak kapela oznámila, že se v listopadu vrací do Prahy.

Skupina Leoniden má na svém kontě zatím pouze dvě alba, ale už nyní sklízí velký úspěch po celé Evropě. Díky svému přístupu k hudbě, energické show a neskutečným tanečním kreacím si podmaní každé město, ve kterém odehrají koncert. Před pár dny je fanoušci mohli vidět řádit na festivalu Rock for People, kde je Leoniden přesvědčili o tom, že se ve světě rozhodně neztratí.

Rozhovor: Leoniden: Neztrácíme čas hledáním vzorů, chceme být lepší kapelou

Ačkoliv za svoje vzory považují například rappera Drakea, popového zpěváka Bruna Marse a rockery Fugazi, jejich tvorbu lze definovat jako čirý indie-rock, který nenechá vaše nohy v klidu a nabudí vás pořádnou dávkou pozitivních pocitů.

Čtěte také: První den Rock for People: Bring Me The Horizon s působivou scénou, ale nenaplněnými očekáváními

Jako předkapela této bláznivé pětice zahrají čeští indie zástupci I Love You Honey Bunny, kteří na již zmiňovaném Rock for People předvedli také parádní show. S Leoniden se představí v pražském Rock Café 1. listopadu.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.