Lety Mimo vypustí do světa novou desku Válka Světů

Lety Mimo | Zdroj: archiv kapely

Kapela Lety Mimo vydala 4. března své nové CD Válka Světů a zároveň jej pokřtila. Jedná se o páté řadové CD, které je následovníkem EP Playback z roku 2012.

Zajímavostí desky Válka světů je především to, že kapela Lety Mimo nahrávala všechny nástroje najednou, z toho logicky vyplývá, že kapela zní skoro jako na koncertě. Deska obsahuje 11 tracků a najdeme mezi nimi písně, při kterých prý budeme mít chuť tančit až do rána, ale také skladby příjemně melancholické. Singl s názvem Kamarádi, který Lety Mimo vypustili mezi fanoušky v létě,už zní českým éterem.

,,Podle názvu by se mohlo zdát, že s Válkou Světů přicházíme ve správnej čas na správný místo, ale není to zas tak jednoduchý. Jasně že člověka ta politická situace ve světě ovlivňuje (já jsem na to nějakej citlivej a asi se mi to v pár písničkách objevilo), ale válka světů může bejt třeba i ve vztahu mezi mužem a ženou, a to je ve výsledku asi hlavní téma těch písniček. Takže od nás asi nečekejte nějakou politiku,” říká o albu Looky. 

Mimo to, že kapela je už dva roky obohacena o druhou kytaru, uslyšíte na novém CD zpěv Žofie Dařbujánové (Mydy Rabycad) a Veroniky Kratochvílové (LUS3). Dvě písně také obohatila Terezie Kovalová o violoncello a zahostoval i Matěj Turcer (From Our Hands) s kytarou. Autorem textů je již všedně frontman kapely Looky. S jedním textem pomohl Lookymu spisovatel Jaroslav Rudiš (Nebe pod Berlínem, Alois Nebel, Grandhotel). Deska se natáčela ve slovenském studiu PULP u již zmíněného Matěje Turcera a v českém Elements DS u Aleše Zenkla.

,,Jsem hrdej na to, že se nám zase poštěstilo spolupracovat s neobyčejně talentovanejma lidma jako je Jára Rudiš, kterého známe léta a už nám jednu písničku kdysi textoval, nebo Terezií Kovalovou, která už je v branži velmi ceněný jméno, a museli jsme uznat, že naprostým právem. No a o zpěvačkách Žofii Dařbujánové a Veronice Kratochvílové ještě podle mě hodně uslyšíme,” těší se Looky ze spolupráce.

Křest desky Válka Světů se uskutečnil 4. března v pražském žižkovském klubu Slušnej Kanál, kde kapela představila nové i starší písně, a to v akustickém podání. Premiérově také kapela zveřejnila klip na stejnojmennou píseň Válka Světů. Kmotrem desky je Honza Homola (Wohnout) či Kuba Ryba (Rybičky 48), kteří si s kluky dali i nějakou tu písničku na pódiu. Dalším z kmotrů je zpěvák Michal Hrůza. S ním pak odehrají Lety Mimo také několik koncertů z jarního turné. Celý mejdan byl zahájen akustickým vystoupením dlouholetého kamaráda Nicelanda.


Napište komentář