Lídr skupiny Lostprophets, Ian Watkins, jde na 35 let do vězení

Ian Watkins | Zdroj: facebook.com

Loni v prosinci zatkla policie rockera Iana Watkinse, který byl podezřelý ze zneužívání dětí. Ian se obhajoval až do letošního listopadu, kdy se ke všemu přiznal. Soud mu za mřížemi vyměřil pětatřicetiletý trest.

Po dlouhé době se Ian Watkins konečně přiznal ke zneužívání dětí. Původně mu soud udělil nepodmíněný trest na dvacet devět let. K tomu mu nyní přidal dalších šest. Jelikož si musí odpykat minimálně dvě třetiny trestu, dostane se z vězení nejdříve v roce 2033. Vyšetřující detektiv Peter Doyle, pátrá i dále po rozsudku a se svým oddělením zkoumá, zda Watkins své odporné praktiky neprovozoval i během koncertování v zahraničí.

Spolu s Watkinsem soud odsoudil i dvě ženy na čtrnáct a sedmnáct let, které mu měly umožnit zneužití svých dětí. Obě ženy byly oddané fanynky Lostprophets. Původně byl zpěvák kapely zadržen před rokem v prosinci, vše tehdy popíral a prohlašoval, že chce očistit své jméno. To vše do doby, kdy se nenahromadilo takové množství důkazů, že se nakonec letos v listopadu přiznal.

Ostatní členové kapely se od zpěvákových činů distancovali již dříve. Ve svém prohlášení napsali, že o jeho činech absolutně nic nevěděli. Ačkoliv si jsou vědomí Watkinsova zápasu s drogami a jeho kontroverzním chování, rozhodně si neumí představit, že by byl zpěvák něčeho takového schopný.

Velšská kapela Lostprophets byla založena v roce 1997. Dodnes vydala pět studiových alb, přičemž poslední vyšlo v loni v dubnu. Nejznámější písničky jsou například Last Train Home nebo Rooftops. Letos v říjnu však oznámili konec své činnosti.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.