Linkin Park uspořádají vzpomínkový koncert na Chestera

Linkin Park, Praha 2017 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

O slavné kapele toho bylo v uplynulých měsících namluveno hodně. Nyní dostávají zejména jejich američtí fanoušci příležitost zavzpomínat na zpěváka, který před nedávnem spáchal sebevraždu. Linkin Park totiž uspořádají 27. října vzpomínkový koncert v Los Angeles.

Je to jen něco málo přes tři měsíce, co jsme měli možnost stát před obrovským pódiem na Aerodrome festivalu v Praze a užít si po dlouhých letech v Česku kapelu Linkin Park včetně fenomenálního frontmana Chestera Benningtona. Jednalo se o jeden z největších letošních hudebních zážitků. Když se ve čtvrtek 20. července začala sociálními sítěmi šířit hrůzná zpráva o tom, že Chester spáchal sebevraždu, což poté potvrdil i kolega z kapely Mike Shinoda, zmizela fanouškům Linkin Park poslední kapka naděje ještě někdy spatřit svou milovanou kapelu v této sestavě. Pražský koncert v tu chvíli získal zcela jiný rozměr, daleko zásadnější.

Připomeňte si: Linkin Park v Praze odehráli strhující koncert

Nyní se po několika menších památečních akcích, jednom srdceryvném videoklipu a mnoha článcích v bulváru začalo dít něco většího. Kapela oznámila vzpomínkový koncert, který se uskuteční 27. října 2017 v Hollywood Bowl v Los Angeles.

Kromě zbylých členů Linkin Park na něm vystoupí i slušná řádka dalších, kteří uctí památku tohoto výborného zpěváka. Účast přislíbili například Jonathan Davis z KornM. Shadows a Synyster Gates z Avenged SevenfoldDaron Malakin, Shavo Odadjian a John Dolmayan ze System of A Down, kapela Blink 182Oliver Sykes z Bring Me the HorizonWilliam Key z YellowcardMachine Gun Kelly či zpěvačka Kiiara. Někteří z nich s ním spolupracovali, jiní byli jeho přátelé a pro další byl vzorem. Zároveň bude mít tato akce charitativní účel, protože výtěžek půjde na pomoc fondu Music for Relief.

Jednoznačně se bude jednat o velice emotivní záležitost, na které se prolije i řada slz. Bohužel se jí asi většina fanoušků z Česka nezúčastní. Přesto se k nám jistě dostane řada fotografií i videí, které nám zprostředkují atmosféru této akce. Ovšem i u nás se bude v blízké době konat jedna vzpomínková akce. Pouze o několik dní později pokřtí v pražském Lucerna Music Baru svou novou desku kapela Mirai, jejíž bubeník přišel za tragických okolností o manželku. I tato akce bude věnována zesnulému člověku, který odešel příliš brzy.


Napište komentář