Melancholický doom metal na debutovém CD Adagio Funebre

Adagio Funebre | Zdroj: bandzone.cz

Doommetalová kapela Adagio Funebre si na svátek vyhlášení samostatného Československa přichystala vydání debutového alba.

Projekt vznikl v roce 2009 a na svědomí jej měl baskytarista kapely VIDOC David Hradílek. Chtěl se odlišit od stylu hudby, který byl ve VIDOCu založen na agresivním technickém metalu. Oproti tomu Adagio Funebre mají písně pomalé, výpravné a melancholické, doplněné o čisté vokály. Jedná se více méně o terapii duše.

Natáčení debutové desky Of Grief and Insanity nemělo snadný průběh. Davidovi nezbýval čas kvůli spolupráci s VIDOC a zároveň dokončení desky bránily i finanční problémy. V roce 2012 ale nastal zásadní zvrat. Kapela VIDOC skončila a do Adagio Funebre přibyl nový člen – zpěvák Ayden.

Vznikla tak spolupráce, ze které měl David radost. Koncem minulého roku se práce na desce opět rozpohybovala a v létě 2013, bylo dílo hotovo. Smlouvu pak uzavřeli s hudebním vydavatelstvím Leviathan Music. Album, jehož obal si vzal na starosti malíř Jan Lockenbauer, bude na pultech k dostání 28. října.

V současnosti je v kapele pět členů. Jsou jimi David Hradílek (baskytara), Johnny B (kytara), Ayden (zpěv), Jiří Hájek (bicí) a Hanka Stratinská (klávesy). Živého vystoupení včetně křestu CD se fanoušci doom metalu dočkají 16. listopadu v ústeckém klubu Cirkus.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.