Metalcoroví As I Lay Dying přivezou do Karlína silnou energii a tři další kapely

As I Lay Dying | Zdroj: facebook.com/asilaydying

26Americká kapela As I Lay Dying je krátce po několikaleté přestávce, která souvisela s uvězněním zpěváka Tima Lambesise. Po jeho předčasném propuštění však tito metalcoristi začali znovu hrát a již v říjnu vystoupí v pražském Foru Karlín.

As I Lay Dying vznikli již téměř před dvaceti lety v americkém San Diegu. Všichni členové jsou praktikujícími křesťany, ve svých textech se však víře věnují jen okrajově, a tak bývají řazeni spíše do metalcore než do křesťanského metalu. Mimo to jsou znatelné taktéž vlivy melodického death metalu. V první dekádě tohoto století si vyšlapali slušnou kariéru – jejich desky se slušně prodávaly, vysloužili si nominaci na cenách Grammy, objížděli svět na obřích tour a zúčastnili se Ozzfestu a Mayhem festu.

Čtěte také: Norské Kvelertak čeká nová deska a pražský koncert

Do jejich solidně našlápnuté kariéry však zasáhlo uvěznění zpěváka Tima Lambesise, neboť zamýšlel zabít svou ženu. V mezičase zbytek skupiny založil projekt Wovenwar, avšak Lambesis byl předčasně propuštěn a nic tak nebránilo návratu As I Lay Dying na metalové výsluní. 20. září vyjde nová řadová deska Shaped by Fire a krátce poté (tedy 4. října) kapela vystoupí v pražském Foru Karlín. Přiveze s sebou hned tři předkapely, a sice deathcorové Chelsea Grin a k tomu metalcorové kolegy z UnearthFit For a King.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 243 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky