Metronome Festival láká kromě Liama Gallaghera i na speciální 3D show Kraftwerk

Metronome Festival 2018 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Za necelý měsíc vypukne Metronome Festival, který se odehraje v samotném srdci Prahy, a to na holešovickém Výstavišti. Program letošního ročníku je již kompletní. Na co se můžeme těšit?

Mezi hlavní hvězdy festivalu patří britpopová legenda Liam Gallagher, který v roce 1991 založil se svým bratrem Noelem kapelu Oasis. Roku 2009 je dohnaly rodinné pře a skupina se rozpadla. Oba bratři rozjeli nové hudební projekty, avšak Liam se rozhodl pro sólovou dráhu a vydal album As You Were. Pokud na Metronome Festival zavítají fanoušci kapely Oasis, pravděpodobně nebudou zklamaní. Liam velmi rád ve svém setu hraje songy Wonderwall, Live Forever a další z tvorby Oasis.

Fotoreport: Metronome Festival 2018 – Massive Attack, Tata Bojs, Tom Odell a další, 22. 6. 2018

Na své si přijdou také posluchači alternativní hudby. Představí se zde britská nadžánrová skupina Morcheeba v čele s charismatickou zpěvačkou Skye Adwards. Po dlouhých šesti letech se kapela vrátí do České republiky a zahraje jak songy z nového alba, tak nestárnoucí a léty prověřené hity. Dalším překvapením pro publikum může být kapela Jungle. Tahle britská neosoulová parta byla v roce 2013, hned po vydání prvního singlu The Heat, nominována na cenu BBC a vysloužila si také nominaci na prestižní Mercury Prize i uznání od Noela Gallaghera, který o jejich prvním albu s názvem Jungle prohlásil, že je „zatraceně skvělé“.

Čtěte také: Muse v Letňanech infikovali mysl českého publika

Unikátní 3D show přivezou němečtí klasikové elektronické hudby Kraftwerk, kteří se řadí mezi průkopníky hry na syntetizátory. Jejich vystupování na pódiu je považováno za umělecké dílo a návštěvníci se mohou dle slov pořadatele těšit na nezapomenutelný zážitek. Elektronickou hudbu bude také servírovat duo Digitalism, které na hudební scéně působí již od roku 2004 a na kontě má dvě úspěšná alba.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 5 interpretů, které byste si neměli nechat ujít na Grape festivalu

Průřez toho nejlepšího ze své tvorby si pro posluchače připravují skotští psychedelici Primal Scream. Tahle parta se dala dohromady v roce 1982, ale prosadit se jí podařilo až roku 1991 albem Screamadelica. Mezi jejich nejznámější hity patří kolaborace s modelkou Kate Moss nesoucí název Some Velvet Morning.

Těšit se můžete na velmi rozmanitý line-up plný zahraničních hvězd, ale také menších zajímavých jmen. Čtvrtý ročník Metronome Festivalu Prague proběhne ve dnech 21. – 22. června.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.