Metronome festival ohlašuje další jména

The Chemical Brothers | Zdroj: whatson.ae

Organizátoři letního festivalu se do toho opřeli s vervou a po Tomu Odellovi odtajnili další účinkující. Opět se jedná  o známá jména, a tak nehrozí, že by si návštěvníci nepřišli na své.

Po ohlášení Toma Odella, Faithless DJ Set a Tata Bojs přichází na řadu další interpreti, kteří vystoupí na pražském letním festivalu Metronome. Nově ohlášenými jsou The Chemical Brothers. Ti patří mezi jedny z největších tvůrců elektronické hudby posledních let. Potvrzuje to i fakt, že jdou držiteli rovnou čtyř ocenění Grammy.

John Cale se nejdříve zajímal o avantgardní vážnou hudbu. V roce  1965 ale společně s rockerem Lou Greenem založil hudební projekt The Velvet Underground, jejímž manažerem nebyl nikdo jiný, než výtvarník Andy Warhol.

Novým českým jménem je uskupení Midi Lidi, kteří vydali svůj debut Čekání na robota v roce 2007. Jejich hudba se silně opírá o elektroniku, ale ve spojitosti s používanou češtinou v textech se jedno o něco nového a nevídáno, přičemž se takové ohlasy ozývaly i z řad hudebních recenzentů.

Pořadatelé tedy opět potvrdili, že je rozhodně na co se těšit a o hudební rozmanitost určitě nebude nouze. Dvoudenní Metronome se uskuteční v termínu 22. – 23. června 2018 v areálu Výstaviště Holešovice. Vstupenky lze koupit na oficiálních stránkách festivalu.


Napište komentář

Karolína Volšická
O Karolína Volšická 308 Článků
Pražačka ročníku '91. Hudba je pro mě vášeň, zábava a práce, která nikdy neomrzí. Hudba a vše kolem ní je přesně to, co mě dělá kompletní. Z 95% mě venku potkáte se sluchátkama na uších, jinak prostě snad ani nefunguju. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.