Michael Foret představuje nový singl z připravované desky

Michael Foret | Zdroj: facebook.com

Dalším singlem z připravované desky se stala úderná, anglicky zpívaná píseň ROCKSTAR. Videoklip k novince natočil zpěvák na svůj iPhone v Norsku.

Zatím poslední výraznou písní Michaela Foreta byla No Right/No Wrong z května minulého roku, jež se stala letním hitem. Na podzim pak hudebník vydal česky zpívaný singl Nejvíc, který napsal pro svou prvorozenou dceru Liu. Píseň ROCKSTAR má oproti dvěma zmíněným ráznější charakter a tématem se neopírá o opravdovou hudební hvězdu, ale o společenskou záležitost.

„Píseň je o ztrátě pokory a o nebezpečí, který z toho může vyplynout. Někoho máte rádi, vážíte si ho, ale okolnosti ho nebo jí vynesou společensky o patro výš. Pak se začne opájet pocitem vlastní výjimečnosti a mimořádnosti“, dodává Foret.

Chystané dvojjazyčné synth-rockové album, jež bude obsahovat dvanáct skladeb, by mělo být vyjít v první části příštího roku. Desku Foret spoluprodukuje se skladatelem a multiinstrumentalistou Luďkem Fialou, jehož práce je výrazně otisknuta v hudbě Petra Muka.

Michael se v současné době objevuje hlavně po boku své kapely ForetGump, s níž aktuálně obráží podzimní akce po celé České republice. Na jaře pak chystá koncerty po Evropě.

„ROCKSTAR neměl být vůbec singl. Měla to být jen jedna píseň z alba, která sice skvěle funguje na koncertech, ale jako singl příliš ambice nemá. Celé to vzniklo vlastně docela náhodou a rychle. Když jsem v létě kamsi letěl a v letadle jsem se nudil, poslouchal jsem furt dokola instrumentální fragmenty této písně. A najednou se mi v hlavě zrodila myšlenka poněkud výraznější pěvecké linky a vlastně celého tématu tohoto dílka. Natočil jsem to na diktafon, poslal Luďkovi a za týden byl song na světě. Luděk v tomto případě vlastně neměl ani šanci protestovat – šlo to tak nějak celý po srsti nám oběma. Potom jsem s kámošem vylezl v Norsku na horu nad fjordy a na první tejk natočil něco jako videoklip,“ říká Foret.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.