Michal Hrůza podtrhuje vánoční atmosféru novým klipem k písni Sněhulák

Michal Hrůza | Foto: Lucie Vysloužilová, Soundmachine

Nejen všechny fanoušky dlouho zajímalo, jak je na tom zpěvák Michal Hrůza se svým zdravotním stavem. Nyní rovnou přichází s nejnovějším videoklipem Sněhulák, čtvrtou skladbou z posledního alba Den.

Ačkoliv se média se zprávou o tom, že se zpěvákovi Michalovi Hrůzovi zdravotně daří lépe, nepřetrhnou tak, jako když se stal onen incident letos v červenci, o slovo se nyní Michal se svou Kapelou Hrůzy hlásí s čerstvým videoklipem. Ten je ke skladbě Sněhulák z nejnovějšího alba Den. Přidává se tak jako čtvrtý k řadě skladeb, ke kterým byl z této desky natočen klip. První zveřejněný byl k písničce Zakázané uvolnění, která byla vyhlášena nejoblíbenější skladbou roku 2014 v anketě Český slavík Mattoni. Překoná ji tenhle vánoční song? Deska Den, navazující na předchozí Noc, vyšla letos a skladba Sněhulák je její poslední písničkou. „Sněhulák byla jediná píseň, která vznikla na motivy obrázku, který nakreslila moje dcera,‘‘ říká autor písně Michal Hrůza. I ostatní obrázky, které ozdobily booklet alba, kreslily děti hudebníků z kapely.

Tentokrát dal dohromady pohyblivý obrázek k písni herec a režisér Vojta Kotek. Tomu se podařilo zachytit stejně milou a příjemnou atmosféru, jaká panuje v celé písni. Spolu s producentem Danielem Strejcem vdechli postavě život a natočili videoklip, který se do vánoční atmosféry hodí jako vyšitý. „Hned od začátku se mi líbil obraz Sněhuláka připoutaného k zemi pod oknem své vyvolené, nezvratnost jeho osudu, touha a vroucí láska, která ho zákonitě zevnitř spaluje. I když tuší, že cesta do vyhřátého bytu své vysněné ho může stát život, přemýšlí nad tím, jestli by to i tak nestálo za to. I já si někdy jako Sněhulák připadám a myslím, že nejsem sám. A kdy jindy dělat odvážné a osudové kroky než teď, když zrovna žijeme. My se někdy zdráháme, ale aspoň že Sněhuláci o tom umí snít…!“ říká ke zpracování videoklipu Kotek.

Onu vyvolenou ztvárnila Anna Linhartová, kterou doplňuje oblíbený herec Stanislav Zindulka. Dále se tu také objevují herci Zuzana Stavná a Petr Vršek. Jejich děti hrají sourozenci Vrškovi. Ve videu nemohl chybět samozřejmě ani sám Vojta Kotek. Natáčení probíhalo během dvou prosincových dní na Malostranském náměstí v prostorách již téměř opuštěného pavlačového domu. Videoklip byl realizován s kreativním štábem lidí, kteří se zřejmě v identickém složení, ovšem s jinými herci, budou účastnit debutu Vojtky Kotka Padesátka. Ve filmu samozřejmě tato éterická skladba Sněhulák nebude chybět. Ačkoliv sám zpěvák Michal Hrůza se ve videoklipu neobjevuje, pečlivě už zkouší se svou kapelou. Je dost možné, že zahájí turné již příští rok.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.