Mike Mills z R.E.M. pronikl do vážné hudby

Mike Mills | zdroj: www.rollingstone.com

Mike Mills je většině lidí známý především jako baskytarista skupiny R.E.M., velké hvězdy devadesátých let. Nyní ale proniká i na pole vážné hudby.

Mike Mills se proslavil především jako nezaměnitelný člen skupiny R.E.M., ve které hrál na baskytaru a na klávesy. R.E.M. sice už dávno skončili, Mills ale tvoří i nadále. Jeho aktuální projekt se jmenuje Concerto for Violin, Rock Band and String Orchestra, tvoří tak zajímavou kombinaci rockové kapely a smyčcového orchestru.

Spolu s Millsem na celém projektu spolupracuje houslista Robert McDuffie. Oba se spolu dobře znají již z dětství. V Concertu Mills hraje na baskytaru a klávesy, doprovází ho i kapela s dvěma kytarami a bubny.

Projekt byl představen již v červnu v Římě. Na svou fyzickou podobu si počká do 14. října, kdy vyjde na CD v hudebním vydavatelství Orange Mountain Music. Krátce poté vyjedou Mills, McDuffie, kapela a Chicago Chamber Orchestra na krátké, ale rozsáhlé turné po USA.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 135 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, punk, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal, ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Co se oblíbených interpretů týče, jsou jich desítky a snad i stovky... David Bowie, Beck Hansen, The Beatles, The Pogues, Days N' Daze, The Specials, The Clash, Mudhoney, The Cure, King Crimson, Peter Hammill, Hüsker Dü, Black Flag, Sonic Youth, Rush, Yes, ELP, Pink Floyd, N.W.A., Melt Banana, Radiohead, Manic Street Preachers, Kyary Pamyu Pamyu, Bob Marley, Peter Tosh...