Mike Oldfield vydá po šesti letech novou desku

Mike Oldfield | zdroj: facebook.com

Legendární britský skladatel a všestranný hudebník se obával, že žádnou novou desku už nikdy nevydá. Vše však znovu nastartoval zahajovací ceremoniál letních olympijských her v Londýně roku 2012.

Vystoupení na zahajovacím ceremoniálu bylo pro Mika Oldfielda hlavním impulsem ke vzniku nového alba, které ponese název Man On The Rocks. Deska vyjde již 3. března a stane se tak pětadvacátou studiovkou tohoto šedesátiletého umělce. Novinka bude obsahovat jedenáct písní, jejichž základy vznikaly ve Village Studios v Los Angeles. Tohoto natáčení se Mike Oldfield účastnil pouze přes Skype, zbytek desky nahrál ve svém studiu na Bahamách. Celou produkci si vzal pod svá křídla Brit Stephen Lipson, který stál u zrodu desek Cher, Pet Shop Boys nebo Frankie Goes To Hollywood.

Novinka se ponese v hodně osobním duchu a bude výmluvná o faktech, které umělce během jeho tvorby ovlivňovaly. Mike Oldfield na těchto písních spolupracoval s mistry svého oboru, například s baskytaristou Lelandem Sklarem, jenž spolupracoval s Philem Collinsem či Jamesem Tylorem. Bubeník, kterého na desce uslyšíte, hrál v kapelách s Ericem Claptonem, Michaelem Jacksonem nebo Daft Punk. Zpěvák Luke Spiller si zase na chvilku odskočil od kapely Struts, aby mohl zahostovat na novém albu Oldfielda.

Z alba byla vybrána skladba Sailing, kterou už v brzkých dnech budeme moci slyšet z éteru rádií. Deska se bude od 3. března prodávat v klasickém balení, tedy s jedenácti novými hity, ale taktéž v limitované edici deluxe, která bude obsahovat všechny nové skladby v instrumentální verzi.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.