Motörhead na novém albu coverují Bowieho Heroes i hity od The Rolling Stones

Motörhead | Zdroj: oficiální archiv kapely

Motörhead po letech čekání konečně vydávají kompilační album Under Cöver, na němž rocková kapela sdružuje covery, které za léta svého působení nahrála. Najdeme mezi nimi i největší pecky The Rolling Stones či Heroes od Davida Bowie.

Většina z písní se již objevila na některých z předchozích 22 alb, které Motörhead za svou čtyřicetiletou historii nahráli, ke slyšení jsou ale i dosud nezveřejněné nahrávky jako Starstruck od Rainbow či zmíněná Heroes od Davida Bowie, k níž nedávno kapela zveřejnila i videoklip.

Under Cöver je již druhým albem, jenž vyšlo po smrti legendárního Lemmyho Kilmistera a následného rozpadu kapely. Loni v květnu byla vydána ještě živá deska Clean Your Clock zaznamenávající jedno z vůbec posledních vystoupení, které trio odehrálo. V produkci by mělo být i posmrtné sólo album Lemmyho Kilmistera, datum jeho vydání je však zatím pouze předmětem spekulací.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 280 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.