Movits! se vrací s novou deskou do Prahy a do Brna

Movits! | Zdroj: archiv kapely

Švédská formace Movits! se znovu předvede v České republice – s novou deskou a hned dvakrát!

Nové dvojalbum V přináší další dávku eklektického hip hopu, kterou se Movits! proslavili po celé Evropě, což je na kapelu hrající ve svém mateřském švédském jazyku naprosto nezvyklý úspěch. Jejich hudbu poznáte podle tvrdých beatů, tanečních melodií a bombastických dechových aranží.

Čtěte také: Asher Roth rozdával ve Futuru chleba a pohodu

Oproti poslední desce je V o něco méně jazzové a více hip hopové. „Desku i turné považujeme za nový začátek a doufáme, že tento pocit s námi bude sdílet i naše publikum. Budeme hrát hodně věcí z nového alba, ale i některé starší… Pro každého něco,“ slibuje frontman Johan Rensfeldt. Navíc připravují i propracovanou světelnou a scénickou show.

„Tentokrát jsme spíš experimentovali, než dělali, co se od nás čekalo. Od chvíle kdy jsme rozdělili album na dvě, získali jsme mnohem víc času ve studiu, takže jsme mohli častěji experimentovat a přizvat k nahrávání více spolupracovníků, což bylo skvělé,“ říká Johan Rensfeldt. Na albu se podílela také řada kolegů ze švédské branže, například skupina Tjuvjakt, rappeři Herbert Munkhammar, Zacke a Erik Emanuel nebo alternativní hudebnice Constine.

Možná by se mohlo zdát, že dle nálady jsou švédské písně vcelku bezstarostné, ve skutečnosti je však nelze brát na lehkou váhu. „Nemyslím si, že jako umělec máte povinnost mluvit o vážných věcech, můžete dělat, co chcete. Ale osobně by mi přišlo divné to neudělat, když mi dělají starosti. Vždy bude existovat nějaká spojitost mezi zábavou a vážnýma věcma,“ na závěr doplňuje Rensfeldt.

Movits! novou desku přivezou nejdříve do pražského Lucerna Music Baru, a to 8. listopadu, na brněnskou Flédu zavítají o pět dní později, 13. listopadu. Na pražský koncert seženete lístky od 440 Kč a do Brna od 380 Kč.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 316 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.