My Kind of Summer představí pohodáře Maca DeMarca

Mac DeMarco | Zdroj: facebook.com

Fource Entertainment rozjíždí novou sérii letních koncertů s názvem My Kind of Summer a jedním z reprezentantů letošního léta se stane Mac DeMarco. Půjdeš se podívat na nevyzpytatelného kovboje indie scény?

Ačkoliv by to možná rád neslyšel, Mac DeMarco je rozhodně otcem mladé generace poslední dekády, které přidal do vínku lo-fi zvuk kytary a zábavným vagabundně-floutkovský přístup. DeMarco vydal celkem čtyři studiová alba a každé z nich se setkalo s větším oblibou než předchozí, ať už to byla srdcovka Salad Days, či čtyři roky staré This Old Dog.

Čtěte také: Na Colours of Ostrava vystoupí písničkářka Phoebe Bridgers i britští melancholici Tindersticks

Hudební styl tohoto okouzlujícího mladíka bývává popisován jako “blue wave” nebo “slacker rock” (líný rock), sám DeMarco svou tvorbu ale označuje jako “jizz jazz”. Podobně vytříbenými vtípky oplývá i každé živé vystoupení, na kterém zpěváka zastihnete.

Kanaďan Mac DeMarco se Praze představí s novým albem Here Comes the Cowboy 8. června 2022 ve Žlutých lázních. Vstupenky za 760 Kč jsou již nyní k dispozici na stránkách Fource.cz, GoOut a Ticketmaster.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 338 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.