Na Brutal Assault 2020 zahrají Mercyful Fate, jedni ze zakladatelů black metalu

Mercyful Fate | Zdroj: Obscure Promotion

Pořadatelé metalového festivalu Brutal Assault 2020 slibovali, že pozvou opravdu velké a nevídané jméno. Splnili to dánskou kapelou Mercyful Fate – ta navíc neměla dvacet let žádný regulérní koncert. Letos se tyto kultovní stařešiny vrací na pódia a jedním z nich bude i hlavní stage v pevnosti Josefov u Jaroměře.

Mercyful Fate pochází z Dánska a začali hrát již v roce 1980. Svými prvními deskami zanechali hlubokou stopu v metalovém undergroundu, neboť stáli u zrodu první vlny black metalu spolu s kapelami typu Bathory nebo Venom (ti na příštím Brutalu budou mimochodem taktéž). Mercyful Fate přišli s neobvyklým stylem, kdy zkombinovali progresivní metal se speed metalem a až tuto směs směřovali k black metalu v jeho nejranější podobě.

Čtěte také: Brutal Assault 2020 s novým updatem slibuje to největší peklo

Důležitou součástí poetiky Mercyful Fate nejsou jen úderné riffy a zabijácký falset frontmana Kinga Diamonda. Do srdcí svých fanoušků vstoupila i s okultními a mystickými texty, které v raných 80. letech ještě nebyly ničím obvyklým a které přinesly zase trochu jiný pohled na tvrdou muziku. Shrnuto do krátkého souvětí, na Brutalu 2020 bude k vidění stylotvorná kultovní kapela, která navíc nekoncertovala dvě desítky let. A pokud někoho tato dánská kapela tolik nezaujala, festival pro něj chystá dlouhý seznam headlinerů, mezi nimiž nechybí Dark FuneralCradle of FilthKvelertakMayhemWhile She Sleeps nebo Asphyx.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 243 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky