Na epický koncert pohanské kapely Heilung půjdeme až za rok

Heilung | Zdroj: facebook.com/amplifiedhistory

Skupinu Heilung tvoří muzikanti pocházející z Norska, Dánska a Německa, kteří velice věrně přináší dávný svět svých pohanských předků, a to včetně neskutečně propracovaných kostýmů, kulis a dekorací. Již tento listopad jsme si tyto neznabohy mohli poslechnout v pražském Foru Karlín, ovšem stane se tak až 4. listopadu 2022.

Heilung patří mezi ty nejoriginálnější kapely, které jsou v současnosti na scéně tvrdé hudby známy. Dokonce je i těžké označit ji jako metalovou. Svým stylem jsou hudebníci naplno oddáni téměř až fantasknímu světu raného středověku, pohanských rituálů a dávných bájí. Používají k tomu nevídané hudební nástroje i teatrální um stejně jako kilometry práce odvedené na výbavě pódia a kostýmech.

Čtěte také: Wolves in the Throne Room do studia opět přinesli kus washingtonských lesů

Spolu s nimi měli vystoupit taktéž dánové Gaahls Wyrd, kteří jsou naproti tomu věrní klasickému black metalu, v němž překvapí nanejvýš tak použití čistého vokálu. Za touto kapelou stojí zejména Gaahl, který je spjatý zejména s legendárními Gorgoroth. Společnost těchto dvou skupin bezpochyby slibuje silný zážitek pro všechny příznivce pohanského přístupu k metalu, vychutnat si jej však budou moct až v listopadu příštího roku.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 272 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky