Na konec světa s Wohnout a žlutým trábošem

Wohnout | Zdroj: Wohnout

Kapela Wohnout vypustila novou písničku inspirovanou žlutými trabanty Dana Přibáně a jejich cestami po celém světě. Podívejte se na videoklip.

V neděli se na YouTube objevila nová skladba tuzemských Wohnout s názvem Trrrabant. Hlavní hvězdou skladby i videoklipu je žlutý trabant cestovatele Dana Přibáně. Ten se svými bakelitovými zázraky projel Asii, Afriku a naposledy také Ameriku. Písnička inspirovaná bláznivými cestami žlutých autíček byla nahrána k filmové roadmovie Trabantem až na konec světa, která má premiéru už 13. března.

Cestovatel vysvětluje, že to celé vzniklo náhodou: ‚‚Prostě nás kdesi na nekonečné silnici číslo 3 vedoucí z nejjižnějšího města světa Ushuai do Buenos Aires napadlo, že by bylo skvělé mít o našich cestách písničku. Zamysleli jsme se, která kapela by se k tomu našemu cestování nejvíc hodila a Wohnout byla jasná volba. Našli jsme benzínku s internetem a klukům odněkud z Argentinských pamp napsali.  Nic moc jsme si od toho neslibovali. Druhý den, o pár set kilometrů dál, jsme k našemu obrovskému údivu četli, že do toho jdou.“ Vzhledem k bláznivosti nápadu, je právě kapela Wohnout ta pravá. Kdo jiný má potrhlejší a zábavnější muziku než oni. Sami rádi cestují a cestu žlutých trábošů už delší dobu sledují. ‚‚Když jsme si plácli na spolupráci, pro inspiraci jsme nešli daleko. Stačilo si představit typické brblání dvoutaktního trabantího motoru a písnička byla na svět,”  komentuje song Honza Homola.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.