Na Rock for People se vrátí Skillet a poprvé tu vystoupí In This Moment

In This Moment | Zdroj: rockforpeople.cz

Letní multižánrový festival Rock for People, který proběhne 4. až 6. července 2018 se už teď chlubí třemi jmény, na které se můžou těšit hlavně fanoušci tvrdší muziky. Kromě Skillet a In This Moment to jsou američtí Pop Evil, kteří navzdory svému názvu kombinují směs hard rocku, alternativního metalu a post grunge.

Je tu teprve listopad a pořadatelé Rock for People již zásobují fanoušky dobrými zprávami. Tou nejzásadnější je určitě česká premiéra jedné z nejvýraznějších kapel současné metalové scény, kalifornských In This Moment. Jejich hlavním poznávacím znakem je charismatická zpěvačka Maria Brink, z jejíhož screama až běhá mráz po zádech. Oblibu kapely potvrzují nejen desítky miliónů zhlédnutí jejich videí na YouTube, ale i přízeň kolegů z oboru. Před nedávnem se na slavnostním předávání cen Loudwire Music Awards v losangeleském The Novo Theatre k In This Moment přidal dokonce legendární frontman Judas Priest, Rob Halford, čerstvý držitel „Lemmyho“ ceny za celoživotní dílo, který si s Mariou Brink střihl skladbu Black Wedding, tedy skvěle přebarvenou verzi hitu White Wedding od Billyho Idola.

Memphiskou partu Skillet není třeba dlouze představovat. Ne každá kapela umí skloubit nu-metalovou údernost s nápaditostí, kterou nacházíme ve vodách alternativního rocku, až industriální řežavostí, hymnickými vokály, a hlavně s pozitivním poselstvím. Po dvou letech se tahle parta vrátí na Rock for People, kde si získala srdce fanoušků, stejně jakou na dvou samostatných koncertech na podzim 2016.

Pop Evil patří za velkou louží k dobře známým a populárním jménům, ale k tuzemským fanouškům si cestu ještě hledá. To se ovšem změní letos v létě, kdy poprvé dorazí do České republiky na festival Rock for People. S úctou ke svým vzorům míchají originální směs hard rocku, alternativního metalu a post-grunge stylu. A k tomu přihoďme upřímnost, originalitu a energii v boji o přízeň fanoušků.

Vstupenky jsou v prodeji na webu festivalu. Aktuální edice celofestivalových pasů je do 31. prosince 2017 v prodeji za cenu 1 600 Kč.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.