Na slovenském festivalu Pohoda vystoupí FKA TWIGS, Stormzy, Lykke Li nebo Thom Yorke

FKA TWIGS | Zdroj: stereogum.com

Trenčínský festival Pohoda je tím nejnavštěvovanějším festivalem na Slovensku a potvrzují to nejen slavná jména umělců, co se chystají na letošní ročník. Vystoupí například světově uznávaná FKA TWIGS, rapper Stormzy, Thom Yorke, Lykke Li a mnoho dalších.

Pohoda se poprvé odehrála v roce 1997 a aktuálně je největším festivalem na Slovensku. Disponuje kapacitou 30 tisíců návštěvníků v areálu trenčínského letiště. Zbystřit by měl každý posluchač alternativní scény, indie, elektroniky, world music a punku. Festivalem se navíc prolíná divadlo, film, literatura či tanec. Na své si tak přijde každý.

Čtěte také: Melancholičtí Seafret se vrací do Prahy, tentokrát s novou deskou

Mezi hlavní headlinery ročníku 2020 patří britská art-popová umělkyně FKA TWIGS. Tu jste mohli zaznamenat na počátku dekády s nahrávkou EP1, hned poté debutovala s LP1 a neméně úspěšným albem Magdalene. Ikona moderního umění je srovnávána hned s několika významnými osobnostmi jako David BowieKate Bush a Björk. Po delší odmlce, kdy si prošla bulvárním peklem i vážnými zdravotními problémy, je opět zpátky a plná energie.

Lykke Li měl vystoupit na tomto festivalu už loni, ale nakonec kvůli nepřízni osudu, kdy mu byl zrušený let, se jeho vystoupení neuskutečnilo. Pravidelný účinkující světových festivalů Glastonbury nebo Coachella se na Slovensku představí tedy až letos, a tak rozhodně nepřijdete o mega hit I Follow Rivers naživo. Dalším vystupujícím bude rapper Stormzy. Ještě před lety byl autorem freestyle videí na YouTube, ale aktuálně se na nás usmívá z titulků všemožných magazínů. Ve svých šestadvaceti letech je vítězem Brit Award, kde zvítězil v kategorii Zpěvák roku a nechal tak za sebou i Eda Sheerana.

Čtěte také: IAMX vystoupí opět v Praze. Tentokrát v Kině Lucerna a akusticky

Mimo výše zmíněné trojice se můžete těšit i na jména jako Thom Yorke, The Libertines, Metronomy, Wolf Alice, The HU a mnoho dalších. Festival Pohoda se uskuteční na trenčínském letišti v termínu 9. až 11. července 2020. Vstupenky a bližší info najdete na oficiálních stránkách festivalu.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 343 Článků
Pražačka ročníku '91. Hudba je pro mě vášeň, zábava a práce, která nikdy neomrzí. Hudba a vše kolem ní je přesně to, co mě dělá kompletní. Z 95% mě venku potkáte se sluchátkama na uších, jinak prostě snad ani nefunguju. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.