Na Sziget letos zavítá i Macklemore, Biffy Clyro a Birdy

Sziget slaví 25 let | Zdroj: szigetfestival.cz

Sziget je jedním z nejznámějších festivalů v Evropě, který k dříve oznámeným hvězdám jako je P!NK, Wiz Khalifa a Major Lazer přidává Macklemora, Biffy Clyro a Birdy.

Největším headlinerem tohoto festivalu je známá rapová dvojice Macklemore & Ryan Lewis. Jako další vystoupí také rocková kapela Biffy Clyro a dvacetiletá indie zpěvačka Birdy, která se svým novým albem Beautiful Lies povznesla svou hvězdu ještě výš.

Festival Sziget, je sedmidenní festival, který se koná na krásném zeleném ostrově uprostřed Budapešti. Celotýdenní non-stop událost, kde najdete zhruba 50 programových stanovišť, je považována za jedno z nejlepších a největších multikulturních setkání na světě. Jména účinkujících kapel sahají od těch největších na mezinárodní poprockové scéně až po hvězdy elektronické a world music. Najdete tu zastoupení každého hudebního žánru včetně klasické hudby.

25. ročník Szigetu bude i ve znamení hvězd world music

Jelikož letošní ročník Szigetu je jubilejní, připravili organizátoři na World Music Stage průřez tím nejlepším z toho, co se představilo na Szigetu za posledních 25 let. Nultý den je ve znamení maďarské hudební vlny, kterou bude následovat jak minulá, tak současná světová hudba. Návštěvníci se tedy mohou těšit například na hvězdy, jako jsou Klezmatic nebo Goran Bregovič a na hromadu dalších jmen.

V nabídce jsou permanentky na pět nebo sedm dní a nebo jednodenní vstupenky pro každý ze sedmi dní festivalu.

Sziget není jen o hudbě. Zahrnuje taky divadlo, cirkus a výstavy. Najdete tu i zastoupení romské hudby a gay populace. Festival ročně přiláká více než 496 000 návštěvníků.

Cenově zvýhodněné vstupenky jsou k dispozici na oficiálním webu festivalu až do 31. května.


Napište komentář

Petra Charvátová
O Petra Charvátová 72 Článků
Už od mala miluji muziku. Momentálně, a myslím, že už definitivně, jsem se našla v indie stylu - indie-rock, electro-indie, sad-core, desert rock apod. Hraji na bicí, kterým předcházelo spoustu jiných nástrojů. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Lake Malawi, The Kooks, The 1975,Glass Peaks, Banfi, Youth Club, LP, London Grammar,Arctic Monkeys, Linkin Park a spousty dalších.