Národní divadlo ožije koncertem, v přímém přenosu vystoupí Dan Bárta nebo Chinaski a Jelen s orchestrem

Dan Bárta & Illustratosphere, Palác Akropolis 2018 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Národní divadlo na jeden den ožije v rámci ojedinělého koncertu Národ sobě – kultura tobě, iniciovaného pořadateli festivalu Metronome Prague. Vystoupí zde například populární kapely Chinaski, Monkey Business, Wohnout, Lucie, Jelen nebo P.S.H.. Program nabídne taky netradiční spojení některých kapel v doprovodu orchestru nebo baletu. Přímý přenos nabídne Česká televize.

„Česká televize na pandemii zareagovala téměř ihned. Za necelý rok od vypuknutí koronavirové krize jsme odvysílali více než sto přímých přenosů divadel, koncertů a tanečních i hudebních vystoupení. Koncert Národ sobě – kultura tobě je dalším příspěvkem. A je unikátní v tom, že jsme se jako organizátoři spojili s dalšími významnými hráči na kulturní scéně a podařilo se nám vytvořit projekt, který na obrazovkách nemá obdoby. Tolik českých umělců pohromadě se totiž jen tak nevidí ani na těch největších tuzemských festivalech,” říká generální ředitel Petr Dvořák k aktuálnímu dění.

Čtěte také: Projekt Dělníci kultury veřejnosti představuje osobnosti z backstage

Tvůrcům se podařilo oslovit nespočet umělců, kterým současná situace nedovoluje vystoupit naživo a vytvořili tak společnými silami program, kde bude více než 200 účinkujících. Součástí produkce je navíc spousta nekonvenčních uměleckých spojení. Ať už to budou rapeři PSH za doprovodu baletu Národního divadla, Michal Prokop po boku alternativní zpěvačky Never Sol, v kombinaci s orchestrem Národního divadla kapely Lucie, Jelen a Chinaski či Mig 21 se sólistkou baletu ND Nikolou Márovou a spousta dalších.

Unikátní podívanou bude možné sledovat živě již v sobotu 27. února na programu ČT art, zahájení koncertu živě odvysílá i program ČT1.


Napište komentář