Nedočkavci můžou na Rock for People přijet už o den dřív

Mydy Rabycad | Zdroj: Rock for People

Rock for People přidává den navíc. Už na úterý 3. července připravil pro své návštěvníky parádní zahřívací hudební jízdu v podobě populárního Večírku pro nedočkavé.  V úterý 3. července se poprvé otevřou brány Festivalparku a následující tři dny, až do pátku 6. července, budou patřit skvělé muzice z celého světa a té pravé letní festivalové zábavě se vším všudy. Na programu budou i taneční party, spousta českých kapel a festival jídla Street Food Rocks.

Nultému dni budou kralovat živelní Mydy Rabycad, kteří se dávno s velkým úspěchem vrátili z koncertování po USA, kde stihli natočit i zbrusu nový klip. Spolu s nimi to rozjedou loňští vítězové Planetrox, indie rockeři I Love You Honey Bunny, kteří přivezou i ochutnávku své dlouho očekávané debutové desky. Rockoví Th!s pak nadchnou nejen milovníky starého poctivého bigbítu, ale i fanoušky herce a režiséra Vojty Kotka, který v kapele hraje na baskytaru. Dále se tu představí pětice finalistů soutěže Planetrox, kteří vzešli z hlasování fanoušků a na festivalu se utkají o to, kdo pojede na turné do Kanady.

Vstup na večírek stojí 190 Kč, návštěvníci s třídenní vstupenkou ale mají vstup zdarma. Ubytování v kempech bude nultý den za příplatek 100 Kč a vstupné bude možné zakoupit na místě na pokladně. Fanoušci dále mají do konce června možnost koupit levnější celofestivalové vstupenky za 1 950 Kč. V prodeji je i limitovaná edice jednodenních vstupenek. Více na oficiálních stránkách festivalu.

V dalších dnech se návštěvníci Rock for People mohou těšit například na legendární The Prodigy, špičky britské indie rockové scény The Kooks a The Vaccines, hvězdnou Sigmu, opěvované americké rockery Skillet, dánskou heavymetalovou stálici Volbeat, nespoutané Beatsteaks či hrdinu jednoho z nejpozoruhodnějších příběhů historie moderní hudby „Sugar ManaRodrigueze. K tomu přidejme Marmozets, Stick To Your Guns, Sick Puppies, Albert Hammond Jr., Blossoms a další bez mála stovku jmen.

Kromě toho se tu ale představí i spousta jmen z české a slovenské klubové scény a taky například unikátní projekt Radim Hladík Tribute, kde přední čeští hudebníci spjatí s tímto legendárním muzikantem zahrají jeho skladby za doprovodu kapely Blue Effect. Účast již přislíbili například David Koller, Michal Dvořák nebo Lenka Dusilová.

Jinak se tu z českých kapel ukáže třeba znovuobnovená Gaia Mesiah, Vypsaná fiXa nebo třeba Tři sestry. Na co se těšit mají dále i milovníci taneční hudby. Přichystány jsou tradiční taneční afterparty. Vystoupí zde například britská Sigma nebo The Portal Show.

Čtěte také: Jak šel čas s Rock for People: Z festivalu za 75 Kč po desetitisíce návštěvníků a stovky kapel

I když je Rock for People v první řadě festival hudební, nedílnou součástí oblíbené třídenní akce je i doprovodný program a jedinečná atmosféra. Již po několikáté tak čeká návštěvníky food festival Street Food Rocks. Ten nabídne netradiční kulinářské zážitky a kvalitní gastronomii z celého světa.

Novou tvář vtisknou Rock for People studenti Fakulty stavební ČVUT, kteří letos navrhnou podobu hlavní vstupní brány festivalu. Návštěvníci si budou dále moci užít i pořádný relax. Kromě bazénu, pláže a chill out zón je pro ně připravené třeba kino. Čekají na ně také sportovní a adrenalinové zážitky, exhibice, soutěže a workshopy.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.