Nestárnoucí Suzi Quatro zahraje koncert ve větších prostorech

Suzi Quatro | Zdroj: facebook.com

Koncert energií sršící nestorky rock ‘n’ rolu se z technických důvodů přesouvá z brněnského Bobycentra do větších prostor Haly Vodova, kde Suzi Quatro předvede svou show.

Legendární a českým fanouškům důvěrně známá americká zpěvačka Suzi Quatro vystoupí 17. října v Brně. Susan Kay Quatrocchio sice letos oslavila 63 let, na její energii a charismatu to však neubralo, ba naopak. Od dětství se učila hrát na klavír a bicí, pořádně ji ale chytla až baskytara, s níž udělala díru do světa a zbořila bariéru mezi ženami a rockem. Byla vůbec první ženou, jež zastávala dosud výhradně mužskou roli zpěvačky a zároveň muzikantky. Za svůj idol ji označila třeba Chrissie Hynde z The Pretenders.

Velké úspěchy na britské scéně slavila Suzi Quatro hlavně v sedmdesátých letech s hity jako jsou 48 Crash, If You Can’t Give Me Love, Can the Can nebo Devil Gate Drive, přičemž poslední zmiňované dosáhly na první místa anglických žebříčků. Zpěvačka s baskytarou zavěšenou proklatě nízko bude mít možnost předvést tuzemskému publiku svou rockovou show plnou hitů ve větších a technicky lépe zajištěných prostorách Haly Vodova. Zde se koncert pro velký zájem přesouvá z původního Bobycentra. Fanoušci, kteří si lístek již zakoupili, se nemusí ničeho obávat. Jejich lístky totiž stále platí a k místům k sezení jim na místě pomohou školené hostesky. Kromě samotné Suzi se mohou fanoušci těšit také na skvělé hudebníky, kteří ji budou během show doprovázet. Mezi nimi nebude chybět například saxofonistická hvězda Ray Beavis. Ten spolupracoval s legendami jako jsou The Clash, Elvis Costello či U2.

Suzi Quatro bude předskakovat úspěšná přerovská skupina Ginger, která mimo jiné zvítězila také v soutěži Rocková Olomouc a již dříve předskakovala britským Status Quo. Lístky jsou v prodeji exkluzivně v síti Ticketpro do konce září za 690 Kč, od 1. října se cena zvýší.


Napište komentář

Sabína Hancinová
O Sabína Hancinová 42 Článků
Z Košíc, v Prahe. Študujem Mediální studia a Elektronickú kulturu a sémiotiku na Univerzite Karlovej. Kreslím a počúvam hudbu.