Noc plná indie: Mladé české kapely zvou na New Czech Indie Night

Ending | Foto: L'uboš Anguš

Mladí a nadějní průkopníci alternativy se chystají spojit síly na nezávislé hudební akci New Czech Indie Night. Showcase představí skupiny Favorite Obsession, Ending a Page Turners.

Tříčlenné shoegaze uskupení Favorite Obsession se na české scéně vyskytuje od roku 2018 a vyznačuje se distinktivním soundem čerpajícím jak k vintage nahrávek 60. a 70. let, tak z shoegazeového fuzzu. Nebojí se však zabrouzdat ani do mírně popových poloh s rytmickými basovými linkami a zpěvnými melodiemi, které doplňují jemné kytarové riffy frontmanky Karolíny. Se singlem Save Me bojují, a také bodují, v letošním ročníku Startéru Radia Wave.

Československé indie-funkové kvarteto z Prahy Ending ve své hudbě prozkoumává čtyři osobité přístupy, které se mísí ve velmi netypický crossover. Jemné melodie střídají našlapaný funk.

Čtěte také: Colours of Ostrava 2020 rozšiřuje line up o britské melancholiky Tindersticks nebo Black Pumas

Pražská kapela Page Turners hraje vlastní tvorbu inspirovanou britským alternativním rockem a rockem 70. let. V prosinci vydala svůj první single Lover, který najdete na Spotify i na YouTube. Ačkoliv spolu kluci hrají ani ne rok, mají už za sebou několik úspěšných koncertů, například jako předskokani ruské kapely Ploho v Café V lese nebo na Sejf festivalu v Teplicích.

Cílem akce New Czech Indie Night je krom sdružení kapel tvořících v žánru indie také kolektivní představení této hudby širšímu publiku, které má zájem o nové alternativní proudy současné české scény. Na Favorite Obsession, Ending a Page Turners se můžete těšit 12. února 2020 v Café V lese. Vstupenky jsou v předprodeji dostupné za 160 Kč v síti GoOut.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 350 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.