Notýsek s texty Freddieho Mercuryho půjde do aukce

Freddie Mercury | Zdroj:Facebook

Osobní notýsek obsahující 19 textů písní Freedieho Mercuryho, známého především jako legendárního frontmana kapely Queen, půjde koncem června do aukce. Záznamy nepostrádají ani ty největší hity.

Osobní notýsek Freedieho Mercuryho, který má jít koncem června do aukce, prý obsahuje 19 textů písní z posledních 3 let zpěvákova života. Tyto písně, jako například hity “Too Much Love Will Kill You”, nebo “The Show Must Go On”, tudíž vznikaly v období, kdy se Freddie potýkal se stále vážnějšími zdravotními problémy způsobené AIDS. Boj s touto nemocí nakonec prohrál v roce 1991.

“Je to jedinečný a hluboce dojímavý dokument z tohoto období, ale zároveň je to jakýsi testament neuvěřitelné kreativity, která v kapele vládla i v tomto těžkém období. Freddie měl navzdory svému špatnému zdravotnímu stavu stále geniální nápady. Jeho pěvecký výkon na posledním albu byl vzhledem k jeho tehdejšímu stavu opravdu obdivuhodný. Jeho hlas na některých písničkách je prostě neuvěřitelný” řekl magazínu The Gurdian poradce aukční společnosti Bonham, Stephen Maycock.

Stephen dále zdůraznil, že se jedná o naprostou vzácnost. “Je celkem běžné mít text nějaké písně narychlo napsaný na ubrousku, účtence z McDonaldu, nebo podobném cáru papíru, ale tady se jedná o notýsek s ne jedním, ale hned 19 texty.” Krom toho prý notýsek  obsahuje také několik Freddieho náčrtů ,čmáranic a dokonce jídelní lístek z restaurace ze srpna 1990 spolu s poznámkami od Briana Maye (kytarista Queen).

Pokud právě rozbíjíte prasátko a počítáte své úspory, tak vás nejspíš bohužel budeme muset zklamat. Odhadovaná cena se pohybuje mezi $70 000 a $100 000. “Samozřejmě to není cena, kterou by si mohli dovolit běžní fanoušci Queen, ale určitě se objeví pár sběratelů, kteří si tuto sumu budou moci dovolit. Mohli by to být jak jednotlivci, tak instituce. Možná o předmět projeví zájem i samotná kapela” tvrdí Stephen.

 

 


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...