Nové album Rancid vyjde již příští měsíc

Rancid | Zdroj: facebook.com/rancid

Punková legenda Rancid je zpět! Nové album nazvané Troubler Maker vyjde už začátkem příštího měsíce.

Kultovní punková legenda Rancid hlásí návrat. Tři roky od vydání posledního, kritiky dobře hodnoceného, alba Honor Is All We Know je kapela zpět s novým materiálem.

Nové album s provokativním názvem Trouble Maker vyjde již 9. června 2017  tradičně pod vydavatelstvím Hellcat/Epitaph Records a bude obsahovat 16 nových písní. Produkce se opět ujal dlouholetý přítel kapely, a zakladatel Epitaph Records, Brett Gurewitz, který krom Rancid produkoval např. NOFX nebo Pennywise  a je známý také jako kytarista Bad Religion.

Rancid z nového alba zveřejnili již dvě písně, a sice Ghost of A Chance a Telegraph Avenue. Právě v druhé zmíněné písni kapela vzdává hold svému rodnému městu Berkley v Kalifonii a vzpomíná na politické protesty, jako např. Free Speach Movement nebo protest proti válce ve Vietnamu. „Ti kteří jsou pro svobodu slova, tohle je pro vás, stále slyším váš hlas, na Telegraph Avenue,“ zpívá frontman Tim Armstrong krátce předtím, než se se zbytkem kapely pustí do posledního refrénu.

Rancid se s novým albem také vydávají na turné v rámci kterého ale bohužel minou Českou republiku. Kdo si chce nové songy užít naživo, bude muset navštívit jeden z koncertů v Německu nebo Rakousku.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...